Tavuk, Yumurta, Mantar Çiftlikleri

Sprey poliüretan köpük  uygulaması  çiftliklerin atermit,sac,trapez çatılarının altında ters tavan yüzeyine sıklıkla uygulanır.  Birçok çiftliklerde uygulamalarımız bulunmaktadır.Örneklerden bazıları; Tavuk çiftliği,Yumurta çiftliği,Mantar çiftliği ve Ahır izolasyonu’ dur.

Türkiye pazarı için oldukça yeni bir teknoloji olmasına rağmen inşaat sektöründe temelden çatıya kadar her noktada, endüstriyel çatılar, depolama tankları, soğuk hava depoları, gıda ve hayvan barınakları gibi bir çok alanda hızla artan bir kullanım sahası bulmuştur.

Hayvanlar da insanlar gibi canlıdırlar. Fiziksel olarak insanlara benzer tepkileri vardır. Bu özelliklerinden dolayı doğal ortamları dışında ısınma / soğuma hallerini biz insanlar çözümleriz.
Kış aylarında üşüyen, yazın terleyen ve sıcaktan bunalan hayvanların verimlerinde ciddi düşüşler olduğu bilimsel bir gerçektir.
Hayvansal üretim yapan bu çiftliklerin yüksek olasılıktaki kayıplarını önlemenin temel koşulu izolasyondur. Çiftlik sahipleri bu sorunu haklı olarak en ekonomik ve kalıcılıkla yapmak isterler. İzolasyon her türlü hayvan çiftliği için vazgeçilmez altyapı koşuludur.
Uygun seviyede sıcaklık, nem ve hava sirkülâsyonu olması gereken bu tesislerin, istenilen ortam şartlarına kavuşması izolasyonla mümkündür. Sprey poliüretan tek parça uygulama özelliği sayesinde ısı köprüleri oluşmaz, en nitelikli ve uygun yalıtımı sağlar.
Oldukça büyük bir tavuk çiftliği sahibinin sözleri bizi teyit ediyor: “Çiftliğimizde sprey poliüretanla izolasyon yapmadan önce piliçlerden, kesim zamanında elde ettiğimiz miktar 1900 gram iken, izolasyon sonrası miktar 2200 grama çıkmıştır.
İşte size sunduğumuz verim + kararlılık

Benzer uygulama alanları
• Tavuk – Piliç besi çiftlikleri
• Mandıralar
• Kapalı balık üretim çiftlikleri
• Büyükbaş hayvan çiftlikleri
• Haralar
• Arı kovanları vb.