Nis 08, 2016 Genel 0 comment

Polyurea Araç Kaplama

Polyurea Araç Kaplama sistemi, Otomotiv sektörünün vazgeçilmez koruyucu kaplaması olarak yerini almıştır. Yüksek darbe dayanımı ve hafifliği sayesinde kamyon kasalarında, pikap kasalarda, yük taşımacılığı yapan panelvan araçlarda, ambulans ve bu gibi hizmetler veren tüm araçlarda uygulanabilir bir sistem olarak koruyucu özelliği yüksek bir sistemdir.  – Yüksek darbe dayanımına sahiptir. – Hava ve su geçirgenliği sayesinde uygulanan araç kasa ve aksamlarını korozyona karşı korur. – Titreşim ve gürültü yapmaz – Hafif ve kesin çözüm sunar.

Polyurea Araç Kaplama Nasıl Yapılır ?

Uygulama yapılmadan önce araç komple kamufle edilir.Uygulama yapılacak bölüm  uygulamasının sağlam olarak yapışması açısından spiral taş motoru ile yüzeyi çizilir daha sonra özel temizlik malzemeleri ile aseton tiner vb. temizlenir yüzeyde hiç toz ,pislik kalmadığına emin olunduğunda özel astar ile astarlama yapılır ve 12 saat kuruması beklenir.Daha sonra sprey  uygulaması yapılır.Araç  kaplama uygulamasından 1 saat sonra kullanıma hazır hale gelir

Sprey Polyurea Nedir ?

Sprey Polyurea, özel olarak geliştirilmiş mobil Sprey  ekipmanları ile uygulanan, yüksek performanslı, ekyersiz su yalıtımı,  kaplama ve  zemin kaplaması yapılmasına olanak sağlayan ileri teknoloji sprey yalıtım sistemidir.  ile gerçekleştirilen  su yalıtımı ve  zemin kaplama uygulamaları geleneksel yalıtım uygulamalarına göre daha hızlıdır. Uygulama yerinde uygulama şeklinde olup mobil sprey Polyurea izolasyon makinesi vasıtası ile uygulama yüzeyine sprey yalıtım şeklinde uygulanır.

Mobil izolasyon aracı içerisinde bulunan özel donanımlı makinesi ve 2 bileşenli sıvı Polyurea hammaddesi, ısıtıcılı hortum (93 metre uzunluğunda) yardımıyla uygulama alanına taşınarak, yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile uygulama yüzeylerine istenilen kalınlığa ulaşıncaya kadar katlar halinde sprey  olarak uygulanması şeklindedir.  çok hızlı kürleşme (3-8 saniye) özelliği sayesinde her türlü zor yüzeye uygulama rahatlıkla yapılabilir.15-20 dakika gibi kısa sürede tamamen kuruyan  uygulama alanlarının kısa sürede kullanıma açılmasına olanak tanır.

Günümüzde İzobedel Polyurea; yalıtım, onarım ve derz dolgusu konularında dünyadaki en son yalıtımdır. Sprey olarak uygulanabilen hızlı kürleşme özelliği sayesinde projeleri 5-15 saniyede kullanıma almaya imkân tanıyan yeni bir yalıtım malzemesidir. İzobedel  mükemmel kimyasal, termal ve UV dayanımı özellikleri ile ter türlü alanın yalıtımında kolaylıkla kullanılabilir. Kullanılan formülasyon ve uygulamalar sayesinde İzobedel Polyurea birkaç dakika içinde uygulama alanını kullanıma açma özelliği sayesinde maliyetlerde ve uygulama personel giderlerinden tasarruf ettirir.