Poliüretan Çatı İzolasyonu

Poliüretan Çatı İzolasyonu

Poliüretan, “Modern Yaşamlar” ilkesi ile kuruldu. Konsept daha iyi bir yaşam, daha iyi bir çevreydi. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalar temel strateji ve konseptimizi kanıtladı. Bakış açımızı daha geniş bir perspektif ve vizyonla değiştirerek, üretim konumuzla ilgili ihtiyaçlarınızı tespit ettik. Araştırmalarımız sonucu, Amerika ve Avrupa’da uzun yıllar test edilip; onay ve kabul gören Sprey Poliüretan izolasyonu tercihlerinize sunuyoruz. Bu ürün, izolasyonda bir devrimdir. Kurulduğumuz günden bugüne elbette çok şey değişti, ama kurumsal sloganımız olan “önce insan” hiç değişmedi, değişmeyecek. Daha iyi bir Dünya, daha iyi yaşamlar dileği ile…

Sprey Poliüretan Köpük uygulaması, eskiyen ve ısı yalıtımı, su yalıtımı eksikliği bulunan çatıyı yeniden yapmaya ihtiyaç duymadan, kapalı hücre yapısı sayesinde hem ısı yalıtımı hem de su yalıtımı özelliği ile benzersiz çatı yalıtımı ve konfor sağlamaktadır. Püskürtme Poliüretan Köpük ile sert çatı yalıtımı 2 şekilde gerçekleştirilir; mevcut kiremit yüzeyine veya beton yüzey üzerine kiremit uygulaması öncesinde oluşturulmuş 5×5 taşıyıcıların arasına uygulanır.

Sprey Poliüretan Köpük kuru ve tozdan arındırılmış kiremit yüzeyine herhangi bir mekanik sabitlemeye veya yapıştırıcıya ihtiyaç duymadan yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile püskürtülür. Uygulama sonrasında Püskürtme Poliüretan Köpük üzerine UV dayanımlı Polyurea uygulaması ile ekyersiz su yalıtımı ve ısı yalıtımı sağlanmış olur. Beton kalıp sistemi ile oluşturulmuş çatı alanlarında 5×5 taşıyıcılar arasına uygulanan Püskürtme Poliüretan Köpük, zahmetli kesme ve monte etme işlemlerine gerek olmadan beton zemin üzerine yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile püskürtülür. Böylece, normal yalıtım malzemeleri döşendiği zaman oluşan ekyerleri olmadan, kesintisiz ısı yalıtımı ile yoğunlaşmayı engelleyen bir poliüretan köpük yalıtım tabakası elde edilir.

 

 

  • Buhar bariyerine gerek duyulmaz.
  • Su yalıtımı ve ses yalıtımına olanak sağlar.
  • Böcek, haşere barındırmaz ve anti bakteriyeldir.
  • Su ile temasında bozulmaz, çürümez ve koku yapmaz.
  • Isı köprülerini ortadan kaldıran kesintisiz yalıtım sağlar.