Nis 05, 2016 Genel 0 comment

Akvaryum Kaplama

Akvaryum kenarlarından ve ek yerlerinden su kaçağı sorununu çözmek için yeni nesil yalıtım sistemi olan sprey polyurea uygulaması bu sorunada çözüm oluyor.
Sprey Polyurea ile su yalıtımı yapmadan önce akvaryumun içindeki su önce boşaltılır daha sonra uygulama yapılacak yüzeydeki toz pislik varise boya vs uygulamalar temizlenir.
Daha sonra özel zımpara makineleri ile uygulanacak olan astarın zemine daha iyi yapışması için özel zımpara makinesi ile çizilir ve astarın zemine daha iyi yapışmasına olanak verilir.
Bu uygulamadan sonra ortaya çıkan toz aseton ve ya tiner yardımıyla temizlenerek minumum 5 dk beklenerek temizleyici maddenin uçması sağlanır.
Bu uygulamaya mutakip polyurea için olan özel astar uygulama yapılacak zemine sürülür ve kuruması beklenir.
Minimum 5 saat bekledikten sonra sprey polyurea uygulamasına geçilir.

Akvaryum Kaplama

Polyurea’lar ilk olarak 1980’lerin başlarında yüksek güç ve darbeye dayanıklılıkları dolayısıyla otomobillerde gösterge paneli uygulamaları için geliştirilmiştir. İlk püskürtülebilir Polyurea’lar piyasaya 1980’lerin sonlarında, daha ucuz, taşınabilir ve ticari açıdan kolay bulunabilir ekipman kullanılarak uygulanabilen çoklu komponent (bileşen) sistemi olarak çıkmıştır. Geleneksel sistemler ile karşılaştırıldığında Polyurea’ların hızlı sertleşme özelliği belirleyicidir. Günümüzde İzobedel Polyurea; yalıtım, onarım ve derz dolgusu konularında dünyadaki en son yalıtımdır. Sprey olarak uygulanabilen hızlı kürleşme özelliği sayesinde projeleri 5-15 saniyede kullanıma almaya imkân tanıyan yeni bir yalıtım malzemesidir. İzobedel Polyurea mükemmel kimyasal, termal ve UV dayanımı özellikleri ile ter türlü alanın yalıtımında kolaylıkla kullanılabilir. Kullanılan formülasyon ve uygulamalar sayesinde İzobedel Polyurea birkaç dakika içinde uygulama alanını kullanıma açma özelliği sayesinde maliyetlerde ve uygulama personel giderlerinden tasarruf ettirir.

PÜRKÜRTME YALITIM POLYUREA Polyurea’lar ilk olarak 1980’lerin başlarında yüksek güç ve darbeye dayanıklılıkları dolayısıyla otomobillerde gösterge paneli uygulamaları için geliştirilmiştir. İlk püskürtülebilir Polyurea’lar piyasaya 1980’lerin sonlarında, daha ucuz, taşınabilir ve ticari açıdan kolay bulunabilir ekipman kullanılarak uygulanabilen çoklu komponent (bileşen) sistemi olarak çıkmıştır. Geleneksel sistemler ile karşılaştırıldığında Polyurea’ların hızlı sertleşme özelliği belirleyicidir.

Günümüzde İzobedel Polyurea; yalıtım, onarım ve derz dolgusu konularında dünyadaki en son yalıtımdır. Sprey olarak uygulanabilen hızlı kürleşme özelliği sayesinde projeleri 5-15 saniyede kullanıma almaya imkân tanıyan yeni bir yalıtım malzemesidir. İzobedel Polyurea mükemmel kimyasal, termal ve UV dayanımı özellikleri ile ter türlü alanın yalıtımında kolaylıkla kullanılabilir. Kullanılan formülasyon ve uygulamalar sayesinde İzobedel Polyurea birkaç dakika içinde uygulama alanını kullanıma açma özelliği sayesinde maliyetlerde ve uygulama personel giderlerinden tasarruf ettirir.